Wydarzenia/ Sztukmistrze/ Bruskerzy35. Europejska Konwencja Żonglerska, Lublin, Polska - 28.07-05.08.2012

"European Juggling Convention pierwszy raz odbyła się w 1978 r. Od tamtej pory, krążąc od jednego do innego państwa Europy, jest corocznym, międzynarodowym spotkaniem osób zainteresowanych szeroko rozumianym żonglowaniem, kuglarstwem, Nowym Cyrkiem, teatrem ulicy (zarówno amatorów jak i profesjonalistów), ale nie tylko! To wyjątkowy, magiczny świat, pełny ludzi z pasją, aktywnych, kreatywnych i entuzjastycznie nastawionych do własnego rozwoju, zabawy i spotkania z innymi. Nieważny wiek, zawód, przekonania polityczne, wyznanie, czy kolor skóry. Spotkanie bez podziałów w celu wspólnej zabawy, konstruktywnego spędzenia czasu i relaksu." 
http://ejc2012.org/pl/strona/82/HOME
https://prereg.eja.net/register.pl
www.sztukmistrze.eu
 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus


 http://www.buskerbus.com/pl


"Na Festiwalu „BuskerBus” nigdy nie ma i nie będzie biletów, konkursów, rankingów i tym podobnych wynalazków. Promujemy wyłącznie artystów wolnych i niezależnych(...)
Pomysłodawcą istniejącego od 1997 roku festiwalu jest Romuald Popłonyk, który sam, jako "człowiek orkiestra" zjeździł pół świata, występując na festiwalach sztuki ulicznej. Od ponad dziesięciu lat zaprasza wszystkich chętnych do świętowania artystów ulicznych na jedyną polską imprezę tego rodzaju. Sam festiwal organizowany jest w kilku miastach, tworząc swoiste tournee wielkiej, kolorowej trupy artystycznej (co roku mapa podróży wygląda trochę inaczej) i trwa około 2 tygodni."http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/144745.html


 SZÓSTE MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA ARTYSTÓW   ULICZNYCH
 „Bydgoszcz Buskers Festival”

http://www.buskersfestival.bydgoszcz.com/polski2013/index.html
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz